У 2020 році 12 млн українців готували за рецептами кулінарного експерта Євгена Клопотенко. Саме стільки унікальних користувачів відвідали сайт klopotenko.com у пошуках порад із приготування різноманітних страв — це в 4 рази більше ніж у 2019 році.

Також у 2020 році у 2,5 раза зросли перегляди рецептів на YouTube-каналі Євгена Клопотенка.

«У 2019 році ми свідомо вирішили робити YouTube-канал україномовним попри те, що це суттєво позначається на кількості переглядів. Я вірю, що в україномовного YouTube велике майбутнє, — зазначає Євген Клопотенко. — І срібна кнопка за 100 тис. підписників на каналі, отримана нами у 2020 році, найкращій цьому доказ. До слова, зараз на каналі вже понад 124 тис. підписників!».

Рецепти на сайті klopotenko.com шукали не лише в Україні, але й кулінари з Таїланду, Катару, Південної Кореї, Нової Зеландії, В’єтнаму та навіть Французької Полінезії.

Рекордними для сайту стали квітень 2020 року, коли українці вправлялися у свої кулінарних навичках, перебуваючи в самоізоляції напередодні Великодня, та грудень, коли всі шукали гастрономічні цікавинки до новорічного столу.

«Головна мета сайту klopotenko.com — показати, що кожен із нас може приготувати незвичайні страви зі звичайних продуктів. Для кулінарних шедеврів на вашій кухні не потрібні лобстери або устриці, складні техніки приготувань і багато часу. Достатньо лише бажання і фантазії. Будь-який, навіть звичайнісінький рецепт, можна подати по-новому, приготувати по-особливому, — розповідає кулінарний експерт Євген Клопотенко. — На моєму сайті ви знайдете сотні рецептів на кожен день, простих у приготуванні, доповнених фото, відео та кулінарними лайфхаками».

За минулий рік на сайті klopotenko.com було опубліковано понад 250 нових рецептів страв, за кожним із яких стоїть кропітка робота команди, що проробляє кожен рецепт у пошуках найкращих пропорцій та смаків.

З поміж 1000 рецептів сайту klopotenko.com першість уже декілька років поспіль впевнено тримають сирники — саме цей рецепт українці шукають найчастіше. Також серед рецептів, які користуються найбільшою популярністю, жульєн із куркою та грибами, яблучний пиріг на кефірі, сирна запіканка та домашній майонез. А з лайфхаків найбільшу цікавість викликали поради з приготування кускусу.

Водночас щороку відчутно зростає інтерес до рецептів унікальних українських страв — верещаки, тетері, шпундри, гамули та інших. Щоби користувачам було легше їх знайти, на сайті було створено окремий розділ «Українська кухня», який уже налічує понад 50 рецептів національних страв.

«Ми розвиваємо сайт рецептів klopotenko.com із 2016 року. Й із самого початку ми обрали напрям простих, доступних та зрозумілих рецептів для широкої аудиторії, — згадує Олександра Фідкевич, директорка проєктів Євгена Клопотенко. — У 2017 році ми вже почали готувати матеріали, керуючись насамперед аналітичними даними пошукових систем: додавали сезонність, рецепти для свят, нові рубрики та розділи. Саме завдяки комплексному підходу до створення рецептів, сайт став найпопулярнішим кулінарним ресурсом України».

У планах команди klopotenko.com на 2021 рік презентація оновленого сайту та запуск його англомовної версії.

***

Євген Клопотенко — найвпізнаваніший кулінарний експерт України, співзасновник та бренд-шеф ресторану «100 років тому вперед», автор найпопулярнішого в Україні кулінарного сайту klopotenko.com. У 2015 році Євген заявив про намір поліпшити культуру харчування в Україні, а сьогодні він — автор проєкту CultFood, у рамках якого створено нову збірку рецептур для навчальних закладів України та продовжується реформа кулінарної освіти.

Related Posts